Nieco wiadomości na temat ramienia c.

Aparaty RTG są niezastąpionym składnikiem wyposażenia lecznic. Stosowane są do prześwietlania tkanek i są niezmiernie ważnym przyrządem w diagnostyce. Aparaty RTG, dzięki trwałemu rozkwitowi technologicznemu są co chwila bardziej nowoczesne a dodatkowo precyzyjne. Przykładowo aparat RTG, jaki posiada ramię C.

ramię C

Niepowtarzalność powyższego aparatu polega na tym, iż jest ono motoryczne, a jego specyficzna postać w formie litery C, umożliwia łatwe przemieszczanie urządzenia do stołu operacyjnego. W górnej części ramienia umieszczony jest wzmacniacz obrazu, a w jego dolnej partii jest lampa oraz prądnica. Integralną cząstką takiego przyrządu jest komputer ze dedykowanym programem. Na postać wykonywanych fotografii składają się parametry lampy, wzmacniacza a dodatkowo generatora, dlatego że im są lepsze, tym obszerniejsze jest przeznaczenie urządzenia.

Ramię C

Dzięki aparatom RTG posiadającym ramię C jest się w stanie zrealizować fluoroskopię. Jest to diagnozowanie struktur ciała, jakie odbywa się przez jakiś czas. Diagnostyka zajmuje tutaj trochę dłużej, a jej rezultat przedstawiany jest w formie sekwencji obrazów. Poza tym aparaty RTG zaopatrzone w ramiona C zapewniają ewentualność przeprowadzenia wielu badań fluoroskopowych, w tym angiografię DSA, Road Mapping (komórki jak również naczynia krwionośne), Max opacity (maksymalne zaczerwienienie a dodatkowo znaczenie obszarów w czasie faktycznym.

ramię C

Za sprawą nadmienionej przedtem mobilności instrumentów z ramionami C, wykonalne jest wykonywanie badań w różnych pozycjach, również bocznych, oraz pod przeróżnymi kątami. Wolne kierowanie sprzętem a także zrozumiałość obrazowania dynamicznego pozwalają na otrzymanie całkowitej penetracji wraz z nadzwyczaj dobrą postacią zdjęć, także w 3D. Wypunktowane role powodują, że urządzenie to jest nieraz użytkowane podczas badań naczyniowych, kardiologicznych a także ortopedycznych.

W aparatach RTG wyposażonych w ramiona C stosuje się mniejszą porcję emitowania, aniżeli ma to miejsce w instrumentach statycznych, co sprawia, iż są mniej inwazyjne. Dzięki skromniejszemu rozmiarowi a dodatkowo ruchomości przyrząd jest w stanie być użyty na bloku operacyjnym bądź na SOR. Zapewniają przeprowadzanie obszernego obszaru precyzyjnych badań, nawet w warunkach, jakie nie są zbytnio sprzyjające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *