Nieco faktów na temat leczniczych własności zażyłej więzi z psami.

O tym, że każdy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka każdy wie. Jest on lojalny i poświęcony własnemu właścicielowi. Być może właśnie z tego powodu wszyscy tak otwarcie przygarniają te czworonogi. Nie potrafią one kłamać, wobec tego jeśli weselą się na nasz widok, to po prostu machają ogonem czy+ liżą nas po dłoniach. To taka prawdziwa reakcja z ich strony.

Bliski kontakt z pupilem może także wykazywać własności zdrowotne. Fachowo zwie się to dogoterapia. Z roku na rok staje się ona coraz to bardziej sławna, jako że widzimy gołym okiem, że daje ona pozytywne rezultaty. Masa już analiz było przeprowadzanych, które potwierdziły, że psy są faktycznie doskonałymi terapeutami. Miłują one człowieka bezwarunkowo, zżywają się na całe życie i jeśli je weźmiemy pod swoją opiekę, to za każdym razem znajdą drogę do domu. Z tego rodzaju leczeniem nie spotykamy się każdego dnia, ponieważ w dalszym ciągu jeszcze jest za mało miejsc, które korzystają z tego sposobu kuracji. Do tego rodzaju leczniczej więzi potrzebujemy odpowiedniego psa, łagodnego z usposobienia i ufnego, który będzie z chęcią odwiedzał placówki rehabilitacyjne oraz nawiązywał kontakt z osobami wymagającymi tego rodzaju rehabilitacji. Do tego potrzebni są także wolontariusze, a więc osoby, które oddadzą swój czas i energię na to, by zanieść pieska do klientów, którzy potrzebują skorzystać na kontakcie z nim.

dogoterapia trójmiasto

Trójmiasto to jedno z miejsc, gdzie dogoterapia Trójmiasto jest możliwa, natomiast hotel dla psów nie jest tylko i wyłącznie ośrodkiem ich podrzucania. Nawet pieski, które zostały wysłane do schroniska ciągle trzymają w sobie masę miłości. To uczucie zdołają dać człowiekowi, który zapragnie je przyjąć. Takiego pieska można przyjąć oraz zadbać o niego. Jeśli z kolei pragniemy skorzystać z dogoterapii, to wskazane jest poszukać odpowiedniej fundacji czy też ośrodka, który taką opcję oferuje. Wykorzystujmy to, że ten zwierzak chce nam pomóc w powrocie do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *