Kilka faktów, o których nie słyszałeś, na temat wyrobów z konopi.

O konopiach czytamy w większości przypadków w kontekście narkotykowych afer. Tylko nieliczni są świadomi tego, że pęd ten z powodzeniem używany jest do tworzenia środków czystości i pożywienia. Jest niemniej jednak pewne „ale”. Konopie wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i żywieniowym to odmiany siewne, które z gandzią (konopie indyjskie) mają mało wspólnego.

Dodatkowo, na niedużą popularność wytworów z konopi (z wyjątkiem ewidentnych powiązań z marihuaną) bez wątpliwości oddziałuje fakt, iż pożywienie i kosmetyki z konopi nie leżą na jakiejkolwiek półce, w byle którym spożywczaku czy drogerii. Dostępne są zazwyczaj na regałach ze zdrową żywnością albo w niedużych sklepikach wyspecjalizowanych w sprzedawaniu tego typu wytworów, tym samym o wiele prościej jest je nabyć przez Internet. Tutaj też możemy odszukać ich największy asortyment. W ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą artykułów przyrządzonych z konopi wynajdziemy maseczki do twarzy, rąk i ciała; różnego typu kremy, olejki, smarowidła, mydła czy szminki do ust. Dodatkowo kosmetyki do włosów i odżywki, emulsje do higieny intymnej, jak również kremy z filtrami UV. Z konopi sporządzane są również kosmetyki dla dzieci np. pianki czyszczące a także żele do masażu. Do koloru, do wyboru.

żywność z konopi

Jeżeli chodzi o żywność z konopi, to tutaj możliwości mamy trochę mniej. Cieszący się popularnością olej (może być BIO), herbata (z liści oraz pędów konopi), nektar i czekolady. Jest możliwe też spotkać towary segregowane jako pszeniczne, do jakich kwalifikują się obierane ziarenka konopi, nasiona konopi, czy też mąkę konopną (z której wyrabia się także kluski). Chociaż mocno nieznane, konopie charakteryzują się pozytywnym dla naszych organizmów stosunkiem kwasów tłuszczowych zwanych omega-6 do kwasów tłuszczowych zwanych omega-3. Z tej przyczyny warto z nich korzystać.

Najbliższym razem, gdy będziemy mijać w naszym ulubionym sklepie alejki ze ekologiczną żywnością czy kosmetykami przyrodniczymi, przystopujmy na chwilę i poszukajmy produktów z konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *