13 kwietnia 2017

CHOROBY SERCA

Serce jest wyjątkowym narządem w naszym ciele, gdyż to ono jest najważniejsze w kwestii naszego życia jak i prawidłowego funkcjonowania. Znajduje się prawie pośrodku naszej klatki piersiowej, lekko po lewej jej stronie. Jest ono centralnym narządem, pompującym krew przez nasz cały organizm, dlatego też jest tak dla nas ważne. Z tego powodu należy o nie dbać, bo serce mamy tylko jedno, a jego choroby są dla nas nadzwyczaj niebezpieczne i mogą nieść za sobą niemałe konsekwencje dla naszego życia, a nieraz nawet prowadzą do śmierci. Jeśli chodzi o choroby, jakie mogą spotkać nasze serce, to występują choroby wrodzone oraz nabyte. Choroby serca wrodzone wynikają z pewnych wad, które ukształtowały się na samym początku naszego istnienia, już gdy byliśmy w brzuchu matki, natomiast na choroby nabyte przeważnie mieliśmy wpływ podczas naszego życia i zapewne moglibyśmy ich uniknąć, dbając w większym stopniu o nasze zdrowie.
W dużej mierze powodują je powikłania po przebytych chorobach, często są to nie do końca wyleczone groźne choroby, które sieją zamęt w naszym organizmie i zakłócają pracę naszego serca.
Dodatkowymi przyczynami chorób serca mogą być: nieodpowiednia dieta, nadmiar stresu, czy też brak ruchu. Dbajmy o nasze serca, by służyły nam jak najdłużej.